Правила перевезення обладнання: керівництво та поради з транспортування

Правила перевезення обладнання: керівництво та поради з транспортування
25 липня
Транспорт і логістика

Перевезення промислового обладнання популярне не тільки в Україні, а й за її межами. Безпека вантажу, вартість якого іноді сягає мільйонів гривень, залежить від правильного виконання транспортування. Під час перевезення дорогих товарів важливо враховувати всі аспекти підготовки і самого процесу транспортування.  Для транспортування верстатів, промислових установок, енергетичного обладнання та іншого будівельного устаткування, логістичній компанії необхідно подбати про безпеку на дорозі, оскільки відповідальність за вантаж лежить на водієві. Розглянемо основні аспекти безпеки та ключові етапи транспортування обладнання, які можуть бути корисні.

1. Підбір транспортного засобу

Верстати, трансформатори, преси та медичні установки вагою до 10-20 тонн можна перевозити в контейнерах, стандартних тентованих фурах або мегатрейлерах BDE. Залежно від ваги та розмірів обладнання також застосовуються спеціальні напівпричепи (низькорамні трали). Цей тип транспорту використовується для перевезення великовагових та негабаритних вантажів.

2. Спосіб пакування обладнання

Одна з проблем, пов'язаних із перевезенням обладнання - це його нестійкість. Металообробні верстати, трансформатори та медичні бокси досягають необхідної стійкості тільки після того, як вони надійно закріплені болтами на спеціальних бетонних платформах.

Таке обладнання потребує додаткового захисту під час перевезення. Крихкі пристрої укладають у дерев'яні ящики й обкладають амортизаційними прокладками. Одним із найпростіших способів захисту є обрешітка обладнання дерев'яними брусами.

Обрешітка може також забезпечити стійкість колісної техніки, такої як навантажувачі. Зазвичай цю роботу виконує виробник техніки, однак під час перевезення демонтованих пристроїв обов'язки з обрешітки можуть переходити на логістичну компанію відповідно до умов контракту. У будь-якому разі, водій має перевірити міцність і надійність обрешітки під час приймання вантажу.

3. Процес завантаження обладнання 

У багатьох випадках за навантаження обладнання відповідає вантажовідправник. Однак водій зобов'язаний бути присутнім під час завантаження і стежити за його виконанням.

Вибір автокрана або навантажувача залежить від ваги обладнання. Вантаж має бути правильно застроплений і розміщений на підлогу вантажівки в потрібному місці. Якщо є деякі сумніви у вантажопідйомності крана, обов'язково необхідно його замінити.

4. Кріплення вантажу

З моменту навантаження обладнання та отримання відвантажувальних документів відповідальність за обладнання повністю лягає на водія вантажівки. Першим кроком для забезпечення безпеки транспортування є правильне кріплення обладнання в кузові.

Багато водіїв звикли використовувати стандартні притискні ремені. Однак два або чотири ремені можуть бути недостатніми для запобігання зміщенню вантажу по дну фури або його перекидання. Крім того, притискні ремені не підходять для закріплення медичних установок у пластикових корпусах та іншого крихкого обладнання.

Встановлення дерев'яних ящиків з обладнанням один на одного не завжди надійне. Зсув верхньої шухляди по горизонталі може спричинити пошкодження нижньої шухляди та обладнання гострим кутом. Для дорогих вантажів досвідчені логістичні компанії розробляють спеціальні схеми кріплення або суворо дотримуються рекомендацій виробника обладнання.

Найефективнішими є схеми, що використовують комбінації діагональних і вертикальних тросів і ременів із кріпленням до незалежних точок. Щоб запобігти зсуву по підлозі вантажівки, обладнання укладається на масивні бруси (поздовжні та поперечні), доповнені гумовими амортизаційними прокладками.

Для обладнання інших типів використовуються ізоляція ніжок станини і встановлення противідкатних упорів. Поліпшити контроль за станом вантажу допомагають датчики перекидання, удару і нахилу.

5. Транспортування - планування маршруту та особливості водіння

Під час перевезення крихкого або важкого обладнання (10-20 тонн) важливо враховувати вібрації, викликані поганим станом доріг. В Україні це особливо актуально через складнощі в плануванні маршруту. Для транспортування медичних пристроїв, верстатів з ЧПУ і телекомунікаційного обладнання з делікатною електронікою необхідно прокладати маршрути найбільш якісними дорогами, щоб мінімізувати ризик пошкоджень.

Для транспортування дорогого обладнання потрібна висока кваліфікація водія і ретельна оцінка дорожніх умов. Навіть за ідеального пакування та закріплення вантажу досвідчені водії уникають різких маневрів і швидкої їзди крутими поворотами. У процесі транспортування водій має регулярно перевіряти стан вантажу, переконатися в надійності кріпильних елементів і стійкості опорних конструкцій.

6. Вивантаження обладнання

Водій вантажівки не несе відповідальності за вивантаження обладнання, однак він зобов'язаний контролювати процес розвантаження. Водій має право вимагати заміну навантажувача або крана, строп або такелажних тросів, якщо виникнуть сумніви в їхній надійності. На практиці часто виникають конфлікти через пошкодження обладнання під час вивантаження.

Попередня статья Наступна статья

Останні новини

Перевезення трансформаторів та обладнання для енергетичних об'єктів України
Транспорт і логістика
Перевезення трансформаторів та обладнання для енергетичних об'єктів України
ТТН: все про товарно-транспортну накладну
Транспорт і логістика
ТТН: все про товарно-транспортну накладну
Правила вагових обмежень на дорогах України
Транспорт і логістика
Правила вагових обмежень на дорогах України
Перевезення полімерів: особливості транспортування та зберігання
Транспорт і логістика
Перевезення полімерів: особливості транспортування та зберігання
Імпорт 2024: які країни домінують у торгових відносинах з Україною?
Транспорт і логістика
Імпорт 2024: які країни домінують у торгових відносинах з Україною?
Перевезення метанолу та спиртів: норми та вимоги
Транспорт і логістика
Перевезення метанолу та спиртів: норми та вимоги