Інкотермс 2020

Інкотермс 2020
20 червня
Транспорт і логістика

Купля-продаж товарів між країнами суворо підпорядковується певним нормам, які чітко регулюють дії учасників угод. Без урегулювання неможливо уявити впорядковану систему взаємодії між постачальниками та набувачами. Incoterms 2020 — унікальне зведення правил, без якого немислимий товарообіг між країнами. Ці 11 термінів — наріжний камінь транскордонних угод. Вони розставляють усі крапки над «i» у питаннях відповідальності продавця, покупця.

ЗМІСТ СТАТТІ

Що таке Incoterms 2020

Парадоксально, але факт: що більше свободи дають Інкотермс 2020, то менше ризиків для сторін. Чіткі формулювання правил — надійний щит від суперечностей, нерозуміння. Вони дозволяють побудувати бездоганну логістику, уникнути зайвих витрат.

Інкотермс 2020 подібні до дорожніх знаків у світі міжнародних перевезень. Вони вказують правильний шлях, застерігають від небезпек. Дотримуючись цих правил, можна сміливо вирушати в дорогу хвилями глобальної торгівлі.

Дивно, але лише 11 термінів здатні врахувати специфіку різних транспортних засобів. Будь то відправка товару судами, експрес-доставка авіацією — норми, розроблені Міжнародною торговою палатою, застосовні скрізь. Вони подібні до універсального ключа, що відкриває двері до ефективної логістики.

Розберемося з поняттями докладніше, крок за кроком визначимо визначення норм, видів та умов постачання Інкотермс. Вивчимо підказку у вигляді таблички — вірного помічника у практичному застосуванні необхідних термінів.

  • Ця інформація є цінною для учасників ринку, що беруть участь у ЗЕД. Вона допоможе оптимізувати процеси, мінімізувати ризики. Адже представлений збір правил — надійний компас, що допомагає регулювати угоди. З ним ви завжди будете на вірному курсі до успіху у транскордонних угодах.
  • Прописані норми — непросто набір правил, а справжня конституція товарообігу між країнами. Це чіткі межі відповідальності продавця та набувача, розставлені з ювелірною точністю.
  • Зводи Інкотермс 2020 подібні до дорожньої розмітки: вони не сковують рух, а направляють його в безпечне русло.
  • Терміни, що використовуються в склепіннях норм, — це поняття, які допомагають визначитися з ризиками та зобов'язаннями. Вони розподіляються між продавцем та покупцем з математичною точністю. Це формули успішних угод.
  • Інкотермс 2020 — це мова, якою говорить глобальна торгівля. Він зрозумілий усім учасникам ЗЕД, незалежно від країни та континенту. Це своєрідний есперанто світової логістики, універсальний код ефективних перевезень.

Важливо пам'ятати, що Інкотермс 2020 можна застосовувати лише до міжнародних угод. Вони не працюють усередині країни, подібно до того, як міжнародне право не втручається у внутрішні справи держав. Інкотермс 2020 — це вища ліга правил, що застосовується виключно до транскордонних угод.

Інкотермс 2020 в Україні — це зведення правил, а ціла філософія міжнародної торгівлі. Вони розставляють акценти, визначають межі, вказують шлях. Інкотермс 2020 — це компас, що веде до успіху у глобальних комерційних відносинах.

Призначення

Призначення склепіння правил парадоксально багатогранне. Ці визначення готові до будь-яких викликів міжнародної торгівлі.

На перший погляд, Інкотермс 2020 покликаний спростити життя учасникам ЗЕД. Але насправді вони додають до неї приємну частку здорової складності. Адже дотримання чітких правил вимагає дисципліни, уваги до деталей. якостей, без яких немислимий успіх у транскордонних угодах.

Інкотермс 2020 — це не просто зведення правил, а цей кодекс честі міжнародної торгівлі. Вони задають високі стандарти ведення бізнесу, спонукають учасників угоди діяти відповідально та професійно.

Парадоксально, але Інкотермс 2020, будучи універсальними правилами, враховують специфіку кожної окремої угоди. Вони подібні до гарного костюма, який ідеально сидить завдяки індивідуальному крою.

Призначення зведення норм полягає у розподілі ризиків та витрат, створенні атмосфери довіри між учасниками угод.

Інкотермс 2020 — це своєрідний міст, що з'єднує континенти та культури. Вони допомагають подолати бар'єри, що виникають через відмінності у законодавстві та бізнес-практиках різних країн.

Подано норму – зробити міжнародну торгівлю більш ефективною, передбачуваною та безпечною. Правила Інкотермс – надійний фундамент, на якому будується глобальна економічна співпраця.

Види поставок згідно з Incoterms 2020

Наведені різновиди — палітра логістичних рішень, кожне з яких має неповторний відтінок. Давайте розглянемо ці терміни через призму парадоксальності.

EXW (Ex Works) —відправлення із заводу

Це термін, де всю повноту влади має набувач. Постачальник лише очікує, коли його товар заберуть зі складу.

FCA (Free Carrier) – франко перевізник

Термін подібний до естафетної палички у світі логістики. За правилами FCA Інкотермс 2020 постачальник віддає продукцію у зазначеній точці, а покупець підхоплює естафету та бере на себе всі турботи за подальше транспортування. Цей термін — ідеальний баланс зобов'язань, де кожен учасник угоди робить свій внесок у загальний успіх.

CPT Інкотермс 2020

Уявіть, що ви замовляєте товар з-за кордону та вибираєте умови доставки CPT (Carriage Paid To). Це ніби продавець взяв на себе роль вашого персонального кур'єра. Він не тільки запакує та відправить товар, а й сплатить його подорож до вказаного вами місця призначення. Але є один нюанс — Як тільки товар буде переданий першому перевізнику, всі ризики переходять на ваші плечі, навіть незважаючи на те, що продавець оплачує доставку. Отже, CPT — це як довірити свою посилку надійному другові, який обіцяє сплатити її подорож, але не може гарантувати, що в дорозі з нею нічого не станеться. Ризики переходять до вас раніше, ніж ви отримаєте свій довгоочікуваний товар.

CIP Incoterms 2020 (Carriage and Insurance Paid To)

Це як першокласний сервіс для вашого вантажу в міжнародних перевезеннях. Учасник, що реалізує/постачає товар, організує та оплачує доставку, але й страхує ваш товар на випадок неприємностей у дорозі.

FOB Інкотермс 2020

Особа, що реалізує продукцію/товар вважається повністю виконала свої зобов'язання після того, як продукція, що продається, відвантажена на борт судна в тому, порту, що зазначений в угоді. З цього моменту всі існуючі ризики повністю переходять на покупця.

FAS Інкотермс

Учасник угоди, що реалізує товар, відправляє вантаж до борту в порту відвантаження, покупець проводить оплату завантаження та фрахт.

DAP

Це термін «хамелеон», який адаптується під будь-які обставини. Продавець, за правилами Інкотермс DAP, доставляє товар у погоджене місце, а покупець приймає естафету та займається імпортним митним оформленням. Цей термін подібний до джазової імпровізації, де кожен учасник привносить свою неповторну ноту.

DPU Інкотермс 2020

Поняття-трансформер, який може набувати різних форм залежно від обставин. Постачальник доставляє товар, розвантажує його у погодженому місці. Цей термін адаптивний — він може бути простим або складним, але завжди призводить до бажаного результату.

DDP Інкотермс 2020

Тут продавець бере на себе всі зобов'язання та витрати, включаючи імпортні митні платежі. Цей термін подібний до ультрамарафону у світі логістики — він вимагає від продавця витривалості, ресурсів та готовності пройти весь шлях до кінця. DDP склад покупця означає максимальні зобов'язання продавця та мінімальні для покупця.

Зверніть увагу, що термін DDU Інкотермс (Delivered Duty Unpaid) було виключено у редакції 2010 та 2020 років. Замість нього було введено терміни DAT та DAP, які разом замінили умови поставки.

Зручна таблиця-підказка від SaveProSolutions

Як користуватися таблицею Інкотермс 2020? Все дуже просто! Ця таблиця — ваш вірний помічник. Вона допоможе швидко зорієнтуватися, хто за що відповідає за транспортування товару між учасниками угоди.

ЗАВАНТАЖИТИ ТАБЛИЦЮ INCOTERMS 2020 У PDF

Уявіть, що ви — покупець і хочете замовити продукцію з іншої держави. Відкриваєте таблицю та бачите визначення — FCA, EXW Інкотермс 2020, CPT тощо. Кожен із них — це своєрідний «рецепт» розподілу обов'язків між учасниками угоди.

Візьмемо, наприклад, термін EXW (франко-завод). Якщо ви вибираєте цей термін, продавець просто надає товар на своєму складі. Решта - упаковка, навантаження, транспортування, страховка, митне оформлення — ваша турбота як покупця.

А от якщо ви вибираєте термін CIP, то більшу частину клопоту бере на себе продавець. Він не лише відправить продукцію до вказаного місця, а й сплатить транспортування, страховку. Вам залишиться лише розмитнити товар та отримати його у вказаному місці.

Щоб правильно користуватися таблицею, знайдіть у ній відповідний термін. Потім подивіться, які обов'язки він передбачає для продавця та покупця. Зверніть увагу на графу "Особливості застосування" - там вказані важливі нюанси, які потрібно врахувати.

Виберіть термін FCA. У таблиці зазначено, що за цим терміном продавець доставляє товар до вказаного місця та передає його перевізнику. Усі витрати та ризики з цього моменту переходять на покупця. У графі «Особливості застосування» зазначено, що у контракті потрібно максимально точно вказати місце передачі товару.

Зміни 2020 порівняно з правилами 2010

Зміни в Інкотермс 2020 порівняно з Інкотермс 2010 можна порівняти з оновленням програмного забезпечення — на перший погляд, все здається колишнім, але під капотом » ховаються значні покращення, які роблять систему більш ефективною та адаптованою до реалій сучасної міжнародної торгівлі.

Одна з ключових змін — заміна терміну DAT на DPU. Парадоксально, але зміна одного слова здатна кардинально змінити суть терміна. Наразі місце доставки не обмежується терміналом, а може бути будь-яким узгодженим сторонами пунктом. Це нововведення додає гнучкості до логістичних процесів та розширює можливості для оптимізації ланцюжків поставок.

Інша важлива зміна торкнулася терміна FCA (Free Carrier). В Інкотермс 2020 з'явилася опція, що дозволяє покупцеві давати вказівки перевізнику видати бортовий коносамент з позначкою «на борту». Парадоксально, але це нововведення, що здавалося б ускладнює процес, насправді спрощує життя покупцю, даючи йому більше контролю над документообігом.

Інкотермс 2020 також внесли ясність щодо розподілу витрат на транспортування. Тепер чітко зазначено, що продавець та покупець несуть свої власні витрати за контрактами перевезення, які укладаються кожним із них. Ця зміна, на перший погляд, очевидна, насправді усуває потенційні розбіжності і підвищує прозорість угод.

Крім того, в Інкотермс 2020 посилено вимоги до страхування у термінах CIP (Carriage and Insurance Paid Тo) та CIF (Cost, Insurance and Freight). Умови поставки CIF: продавець оплачує перевезення та страховку до порту призначення, а покупець — приймає товар у цьому порту та оплачує імпортні мита. Тепер мінімальне страхове покриття має відповідати застереженням Інституту вантажів (A) Інституту лондонських страховиків або аналогічним застереженням. Парадоксально, але посилення вимог до страхування насправді підвищує безпеку та стабільність міжнародних угод.

Нарешті, Інкотермс 2020 р. адаптували терміни до реалій цифрової ери. Тепер явно дозволено використання електронних документів та процедур, якщо сторони домовилися про це або якщо це є звичайною практикою. Ця зміна, що на перший погляд лише відображає технічний прогрес, насправді має далекосяжні наслідки, відкриваючи шлях до повної диджиталізації міжнародної торгівлі.

Зміни в Інкотермс 2020 порівняно з Інкотермс 2010, незважаючи на незначність деяких з них, у сукупності є суттєвим кроком вперед. Вони роблять правила більш ясними, гнучкими та адаптованими до викликів сучасної глобальної економіки. Парадоксально, але еволюція Інкотермс — це водночас і рух уперед, і повернення до витоків, головної мети цих правил — служити надійним фундаментом для розвитку міжнародної торгівлі.

Попередня статья Наступна статья

Останні новини

Розрахунок вартості міжнародного перевезення
Транспорт і логістика
Розрахунок вартості міжнародного перевезення
FOB vs CIF: Які відмінності та хто за що несе відповідальність
Транспорт і логістика
FOB vs CIF: Які відмінності та хто за що несе відповідальність
Як виконати імпорт товарів в Україну
Транспорт і логістика
Як виконати імпорт товарів в Україну
Види палет: розміри та класифікація
Транспорт і логістика
Види палет: розміри та класифікація
Інкотермс 2020
Транспорт і логістика
Інкотермс 2020
Типи автоцистерн, технічні аспекти та характеристики
Транспорт і логістика
Типи автоцистерн, технічні аспекти та характеристики