Розвантаження автоцистерн. Необхідне обладнання. Правила безпеки

Розвантаження автоцистерн. Необхідне обладнання. Правила безпеки
30 травня
Транспорт і логістика

Способи розвантаження рідких вантажів

Розвантаження рідкого вантажу самопливом. Метод, який використовує власний гравітаційний потік автоцистерни для полегшення розвантаження рідких вантажів. Цей метод багато в чому залежить від конструкції автоцистерни та розташування його зливних отворів. Принцип гравітаційного розвантаження простий: якщо розмістити автоцистерну на вищому рівні, ніж контейнер, що приймає рідкий вантаж, природним чином стікає вниз під дією сили тяжіння. Цей метод особливо вигідний, оскільки потребує мінімального механічного втручання, що знижує ризик виходу обладнання з ладу та пов'язані з цим витрати. Крім того, вивантаження самопливом за своєю суттю безпечніше для персоналу, оскільки зводить до мінімуму безпосередній контакт з вантажем.

Розвантаження за допомогою насоса (помпи). Метод, який передбачає використання зовнішніх насосів для полегшення процесу вивантаження рідкого вантажу з автоцистерни. Цей метод універсальний і може бути адаптований до різних типів рідких вантажів: від води до більш в'язких речовин. Зовнішні насоси, такі як відцентрові або об'ємні насоси, підключаються до випускних патрубків автоцистерни. Вибір насоса має важливе значення і залежить від характеру рідкого вантажу, а також необхідної швидкості та ефективності розвантаження. Метод перекачування дозволяє здійснювати контрольоване розвантаження, забезпечуючи точне керування швидкістю потоку вантажу. Цей метод суттєво підвищує ефективність та безпеку роботи, оскільки знижує необхідність ручного обігу та мінімізує вплив на персонал потенційно небезпечних матеріалів.

Розвантаження за допомогою тиску повітря. Системи тиску повітря (компресор) використовують стиснене повітря для викидання рідкого вантажу з автоцистерни. Цей метод передбачає створення тиску у просторі над рідким вантажем усередині автоцистерни, у результаті рідина виштовхується через зливні отвори. Компресор особливо корисний для розвантаження в'язких рідин або рідин, які важко вивантажуються самопливом. До ключових переваг цього методу відноситься можливість повного вивантаження автоцистерни, крім залишків вантажу в ємності. Крім того, оскільки система закрита та перебуває під тиском, вона зводить до мінімуму вплив вантажу на персонал, підвищуючи безпеку. Використання стисненого повітря для розвантаження також дозволяє краще контролювати швидкість розвантаження та знижує ризик забруднення, що робить його кращим методом роботи з чутливими чи небезпечними рідинами.

Необхідне обладнання для розвантаження рідких вантажів

При вивантаженні рідких вантажів із автоцистерни вибір правильних шлангів та з'єднань має важливу роль для забезпечення безпечного та ефективного процесу вивантаження. Шланги, що використовуються в цьому контексті, бувають різних типів та специфікацій, кожен з яких призначений для перевезення різних рідких вантажів. Наприклад, хімічно стійкі шланги необхідні при роботі з агресивними рідинами. Характеристики цих шлангів, включаючи їх матеріал, діаметр, довжину та номінальний тиск, повинні бути ретельно узгоджені з властивостями вантажу та умовами розвантаження, щоб звести до мінімуму ризик витоків, розривів та впливу небезпечних речовин.

Різноманітність рідких вантажів, від сирої нафти до хімікатів, потребує широкого спектру насосів для ефективного та безпечного розвантаження з автоцистерни. Кожен тип рідких вантажів має особливі вимоги до обігу, які впливають на вибір помпи. Наприклад, об'ємні насоси часто використовують для в'язких рідин або рідин, що містять тверді частинки, оскільки вони можуть підтримувати постійну витрату, незважаючи на змінний тиск. З іншого боку, відцентрові насоси використовують через їх ефективність при перекачуванні великих обсягів менш в'язких рідин при відносно низькому тиску. У процесі вибору також враховуються такі фактори, як сумісність насоса з хімічними властивостями рідини, його продуктивність, вимоги до тиску та енергоефективність. Використання правильного типу насоса не тільки оптимізує процес розвантаження, але й значно знижує ризик нещасних випадків та шкоди навколишньому середовищу.

Для операторів, які займаються розвантаженням рідких вантажів з автоцистерн, носіння відповідного захисного спорядження не підлягає обговоренню. Характер рідких вантажів, особливо коли вони класифікуються як вантажі високого або небезпечні, створює різні ризики для здоров'я та безпеки персоналу. Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) є першою лінією захисту від потенційного впливу шкідливих речовин, фізичних травм та елементів навколишнього середовища. До основних ЗІЗ для цієї операції належать:

  • Хімічно стійкі рукавички та одяг для запобігання контакту шкіри з небезпечними речовинами.
  • Захисні окуляри або щитки для обличчя для захисту від бризок та пари.
  • Захист органів дихання в середовищах, де можуть бути токсичні пари.
  • Черевики зі сталевим носком для захисту ніг від травм важким обладнанням або предметами, що падають.

Дотримання протоколів безпеки та носіння правильних ЗІЗ не тільки забезпечує благополуччя операторів, а й відповідає стандартам охорони праці та техніки безпеки, тим самим зводячи до мінімуму ризик нещасних випадків та потенційної юридичної відповідальності.

Правила безпеки під час розвантаження

Заземлення. Одним з найважливіших аспектів забезпечення безпеки при вивантаженні рідких вантажів з автоцистерни є виконання процедур заземлення та підключення для запобігання виникненню статичної електрики та іскор. Статична електрика є широко відомою небезпекою при поводженні з легкозаймистими рідинами, оскільки при неправильному обігу вона може призвести до займання. Цей ризик особливо високий через поділ та накопичення заряду, що може статися під час перенесення рідин, а також через можливість розряду статичної електрики, якщо заземлення та з'єднання виконані неправильно. Щоб знизити ці ризики, необхідні конкретні процедури заземлення та підключення обладнання перед початком операцій з розвантаження. Ці заходи безпеки покликані забезпечити безпечний шлях розсіювання статичної електрики на землю, запобігаючи накопиченню електричних зарядів на цистерні та обладнанні, що використовується для розвантаження.

Запобігання витоку. Запобігання витоку під час розвантаження рідких вантажів є ще однією важливою проблемою безпеки, яка потребує регулярних перевірок та технічного обслуговування обладнання, що використовується в процесі. Цілісність шлангів, клапанів та насосів має першорядне значення для запобігання витоку рідини в навколишнє середовище, створюючи ризики забруднення та загрози безпеці, такі як ковзання або пожежа. Регулярні перевірки та технічне обслуговування розвантажувального обладнання необхідні для виявлення та усунення будь-якого зношування або пошкоджень, які можуть призвести до витоків. Відповідно до заходів безпеки, все обладнання має бути перевірено на правильність функціонування та структурну цілісність перед початком процесу розвантаження. 

У разі випадкового розливу або витоку під час процесу розвантаження необхідно негайно вжити екстрених заходів для пом'якшення впливу та запобігання подальшим небезпекам. Ці процедури включають негайні дії, такі як зупинка процесу розвантаження, ізоляція джерела витоку та вжиття заходів щодо локалізації розливу для запобігання розповсюдженню рідини. Крім того, персонал повинен бути навчений ефективному використанню обладнання для реагування на надзвичайні ситуації, такого як комплекти для ліквідації розливів та вогнегасники. Запобіжні заходи рекомендують дотримуватись комплексу дій, які необхідно вжити у разі розриву вантажного шланга або будь-якого розливу, гарантуючи, що весь персонал готовий швидко та ефективно відреагувати на локалізацію та управління інцидентом.

Попередня статья Наступна статья

Останні новини

Типи автоцистерн, технічні аспекти та характеристики
Транспорт і логістика
Типи автоцистерн, технічні аспекти та характеристики
Що таке SENT і які можуть бути штрафи?
Транспорт і логістика
Що таке SENT і які можуть бути штрафи?
Maersk запустив контейнерний сервіс між Чорноморськом і Констанцою
Транспорт і логістика
Maersk запустив контейнерний сервіс між Чорноморськом і Констанцою
Hapag-Lloyd відновлює перевезення з України
Транспорт і логістика
Hapag-Lloyd відновлює перевезення з України
Україна та Азербайджан готуються відновити поромні перевезення
Транспорт і логістика
Україна та Азербайджан готуються відновити поромні перевезення
Новий перевантажувальний термінал на кордоні Україна-Румунія
Транспорт і логістика
Новий перевантажувальний термінал на кордоні Україна-Румунія